Tepelná čerpadla

Tepelné čerpadloTepelné čerpadlo je energetické zařízení, které je schopné odebrat tepelnou energii okolnímu prostředí při relativně nízké teplotě a přečerpat jí na teplotu, při které již můžeme vytápět dům, ohřívat teplou užitkovou vodu či bazén. Pro toto přečerpání je potřeba dodat tepelnému čerpadlu malý podíl elektrické energie pro pohon kompresoru, který spolu s dalšími prvky zabezpečuje správný chod tohoto zařízení.

S rostoucími cenami plynu a ropy stále více lidí hledá spolehlivý a obnovitelný zdroj energie za rozumnou cenu. Přitom ohleduplnost k životnímu prostředí je rovněž důležitým faktorem. Naléhavě potřebujeme všestranná energeticky úsporná řešení. Všichni si uvědomujeme, že již nemůžeme dále znečisťovat vzduch a přitom spotřebovávat zásoby energie na Zemi. Ve Skandinávii díky rozšířenému užití tepelných čerpadel uchrání každý rok přírodu od obrovského množství oxidu uhličitého, sazí, oxidu dusíku a oxidů síry.

Tepelné čerpadlo vytápí váš dům. Poskytuje vám veškerou teplou vodu, kterou potřebujete. Za teplého počasí může dokonce váš dům ochlazovat. TČ nezabírají příliš mnoho místa a nevyžadují žádnou údržbu ani doplňování paliva. Navíc jsou energeticky úsporná a šetří vám peníze. Ve srovnání s tradičními vytápěcími systémy můžete ušetřit více než 50 % nákladů na vytápění.